7. 3. 2013

Ponožkománie

Po více než měsíci jsem dokončila ponožky pro manžela, připadalo mi, že jsem je pletla věčnost.


Příze: Delight (Garnstudio)
Jehlice: 2,5
Velikost: 44/45

Tady je přehled všech mých ponožek, které jsem upletla od začátku svého pletacího období:


Minulý týden přišel a říká "mami ty jsi mi přeci slíbila ten svetr s robotama", odpověděla jsem, že jen dodělám ponožky pro tátu a jdu na něj. Tak huráá na roboty:-) Těším se, bude to změna.

6 komentářů:

 1. To je paráda! Jedny jsou hezčí než druhé. Moc se mi líbí ty dvoubarevné červenohnědé, už jsem je na Raverly viděla a přišly mi zábavné. A pak ujíždím na těch fialových v pořadí 14. Hrozně moc se mi líbí ten vzor šikmo přes nárt, ráda bych něco takového taky vyzkoušela. Jsi šikulka (tykání doufám nevadí, mně by nevadilo také).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za pochvalu, já mám ráda plést jednoduché ponožky tj. pouze hladce:-) rychleji to odsejpá, ty spirálové (ponožky heelix) jsme pletly společně více ženských na Fleru, stejně tak jako ty fialové s tím vzorem přes nárt. Návody v češtině má u sebe na stránkách Petra Kotrysová http://www.e-pleteni.cz/popisyZdarma.petra?start=10

   Smazat
 2. Parádní ponožky....všechny! Já už to vidím, že letos asi ponožky nedám :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lenko vemte si nějakou tlustou přízi a za chvíli je máte hotové.

   Smazat
 3. Já vím, že je to rychlejší než svetr :-) ....ale neumím je a nemám čas to studovat. Teď bylo na pořadu hledání jak se stříhají ovocné stromy apod.
  Ale do Liberce teď jezdí často Anička, tak mě je naučí.

  OdpovědětSmazat