13. 4. 2014

Předvelikonoční čas...

Přeji krásný předvelikonoční čas. 

Kváskový chléb peču už přes rok téměř bez přestávky. Děti si na něj zvykli a kupované pečivo míváme opravdu jen svátečně. Tentokrát jsem zkusila rohlíky (na FB tomu říkají rohlíky alá 80´) - jsou moc dobré, jen bych je příště udělala kratší a tlustší.


Taky mě již pohltila wafle mánie. Koupila jsem si silikonové formy, jelikož jsem něchtěla "další krám do baráku - tj. waflovač". Formy fungují výborně. Už jsem zkoušela wafle i na slano. Na obrázku jsou s míchanými vajíčky.


Zde jsem podle receptu zde, zkusila vajíčkové muffiny. Byla to příjemná změna a byly hodně dobré.Dnes jsme byli hledat sedmikrásky, roste jich hodně, jen kolem paneláků je sbírat z jistých důvodů nechci. No a na loukách a kolem lesů, kde lidí moc nechodí respektive nevenčí domácí mazlíčky jich moc není a tak budu asi zadělávat na sedmikráskový med postupně. Nyní se louhuje první várka.3 komentáře:

 1. Jéje, samé dobroty:-)
  Ajka

  OdpovědětSmazat
 2. ....a pak, že na nic nemá čas, když teď chodí do práce.... :-)))))
  Ne, vážně :-) smekám. Už jen ta výdrž v pečení kváskového chleba! L.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi

  1. Ahoj Lenko, no obcas si rikam, ze jsem asi blba, kdyz se tak honim. Ale pak je doba, kdy me nic nenapada a ja vegetim. Stale hodne ctu, ctecka jede:-)

   Smazat